Jakich błędów nie popełnić przy remoncie łazienki? 

Remont łazienki jest dość kosztowny, przez co nie przeprowadzamy go zbyt często. Tym samym kiedy już zdecydujemy się na ten krok i postanowimy radykalnie zmienić pomieszczenie, jakim jest łazienka, warto żeby wszystko było bardzo dobrze przemyślane. Bo dzięki temu może nam się udać uniknąć błędów, przez którego moglibyśmy być niezadowoleni z efektu finalnego. 

Wybór odpowiednich płytek, mebli, kabiny prysznicowej lub brodzika, armatury czy dodatków zajmuje mnóstwo czasu i pochłania mnóstwo naszej energii. I czasami w tym ferworze zakupów zapominamy, że najważniejsza jest funkcjonalność. Kierowanie się wyłącznie trendami dotyczącymi urządzania wnętrz może zaprowadzić nas w ślepy zaułek, bo nie wszystko sprawdzić się w danym wnętrzu. Przykładowo wstawienie do bardzo małej łazienki takiego elementu wyposażenia, jak wanna stojąca nie będzie najlepszym posunięciem. Bo zabierzemy przestrzeń, której i tak jest bardzo mało. W takim wypadku lepiej sprawdzi się kabina z brodzikiem lub bez. 

Wanna stojąca a mała łazienka, czyli częste błędy przy urządzaniu łazienki 

Do najczęstszych błędów, z jakimi możemy spotkać się w łazienkach jest nieprawidłowe zachowanie odległości, np. między kabiną a miską WC. W efekcie korzystając z toalety kolanami dotykamy kabiny. Inną bolączką, która bywa dostrzegana już po zakończeniu remontu jest niewystarczająca ilość źródeł światła. Pamiętajmy, że w łazience wykonujemy między innymi czynności, które wymagają precyzji, takie jak robienie makijażu czy golenie. W związku z tym przy lustrze obowiązkowo musi być dobre światło, ale nie może zabraknąć też jasnego oświetlenia górnego. Kolejna rzecz, to niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania. W łazience trzymamy nie tylko kosmetyki, ale też proszki do prania, różnego rodzaju środki czystości i chemię. A na to potrzebujemy odpowiednią ilość półek i szuflad… Sklep z wyposażeniem łazienek oferuje całą paletę wysokiej jakości produktów, które łączą w sobie wysoką jakość, design i funkcjonalność. Pamiętając o najważniejszych zasadach, które pomogą wystrzec się błędów, urządzimy łazienkę marzeń, z której nie będziemy chcieli wychodzić.