Nowoczesna łazienka z kabiną prysznicową i odpływem liniowym

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat wiele się zmieniło w kwestii urządzania wnętrz. Można powiedzieć, że łazienkę z czasów PRL-u dzieli przepaść od tej jaką możemy sobie sprawić obecnie. Bo teraz w sklepach jest tak naprawdę wszystko i jeśli tylko fundusze nam na to pozwalają, to możemy spełnić każde, nawet najbardziej oryginalne marzenie. W latach kiedy nasi rodzice dorastali i wkraczali w okres dorosłości, królowały prysznice w kotarami. Takie rozwiązanie choć było funkcjonalne, to trudno doszukiwać się w tym walorów estetycznych. Zupełnie inaczej jest w przypadku nowoczesnych kabin prysznicowych, które są niezwykle designerskie i pięknie podkreślają styl łazienki.

Chyba każdy zgodzi się z tym, że nie wyobraża sobie łazienki, w której jest prysznic, ale nie ma kabiny. Bo wówczas woda chlapie na wszystkie strony i po krótkim odświeżeniu musimy poświęcić trzy razy tyle czasu, aby doprowadzić łazienkę do porządku. I tutaj mamy ciekawostkę, która dla wielu może być zaskoczeniem. Mianowicie w Bułgarii wyposażenie łazienki, takie jak kabina prysznicowa New Soleo to rzadko spotykany wynalazek. Bułgarzy są bowiem przyzwyczajeni do tego, że branie prysznica wiąże się z „zalaniem” połowy łazienki. Dla nich takie warunki są standardem i wręcz dziwią się, że może być inaczej. 

Odpływ liniowy 70 cm w nowoczesnej łazience

Jakie trendy panują jeśli chodzi o kabiny prysznicowe? Obecnie najmodniejsze są te, które wykonane zostały z transparentnego szkła. Idealnie nadają się do małych łazienek, ponieważ optycznie mogą je powiększyć – w przeciwieństwie do tych matowych czy z ciemnego szkła. Co do brodzików, to w tym momencie za najbardziej designerskie łazienki uchodzą te, które ich nie posiadają, lecz mają odpływ liniowy 70 cm lub większy. Decydując się na to rozwiązanie mamy do wyboru kilka opcji, w tym odpływ zabudowany płytkami, a tym samym niemal niewidoczny… Kabiny prysznicowe mogą być nie tylko praktycznym wyposażeniem łazienki, ale też jej ozdobą. Dlatego zanim sfinalizujemy transakcję, poszukajmy takiego modelu, który doskonale będzie się wpisywał w styl łazienki oraz jej gabaryty.