Łazienka ze złotymi akcentami 

Klasyczna łazienka to taka, w której dominuje biel, odcienie beżu, brązu oraz szarości. Kolory te z jednej strony są ponadczasowe i warto na nie postawić, ponieważ taka łazienka zawsze będzie się dobrze prezentowała, ale z drugiej strony taka zachowawczość nie każdego może zadowolić. Są bowiem osoby o wysublimowanym guście, które lubią wyróżniać się z tłumu, a w ich wnętrzach nie może być ani krzty nudy. Jeśli zaliczasz się do tego grona i od dawna marzy Ci się łazienka w odważnym kolorze, jakim jest złoto, to w tym artykule chcemy przekazać najważniejsze informacje odnośnie tego, jak urządzić złotą łazienkę gustownie i ze smakiem. 

Złoty to kolor kojarzony z luksusem i z całą pewnością zalicza się on do tych niesztampowych. Jednak opierając na nim wystrój wnętrza, trzeba pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z ilością złotych elementów. Bo w tym przypadku o przesadę dość łatwo. Dlatego najbezpieczniej jest wprowadzić złoto w dodatkach. Przykład? Bateria wannowa złota będzie doskonale prezentowała się w połączeniu z białą wanną i białym tłem w postaci płytek.

Bateria wannowa złota, czyli gold łazienka urządzona ze smakiem

Kładąc na ścianie złote płytki możemy uzyskać efekt przepychu, który nie każdemu może się podobać. Jeśli chcemy wprowadzić jedynie delikatny akcent na ścianie, to możemy się zdecydować na złotą mozaikę, którą położymy pod prysznicem. Jak już wspomniano, dużo łatwiej jest postawić na złote dodatki, czyli na przykład na baterie do łazienki w tym kolorze. Dodają one wówczas wnętrzu elegancji oraz podkreślają jego styl. Bateria wannowa złota, jak również prysznicowa i umywalkowa będą perfekcyjnie wyglądać w zestawieniu z płytkami białymi, szarymi, jak również czarnymi. Warto dodać, że złota armatura wpisuje się w najgorętsze trendy, a co za tym idzie, jeśli remontujemy łazienkę i rozważamy złote baterie, to jak najbardziej jest to dobry pomysł. Co jeszcze może być gold? Mydelniczki, uchwyty do mebli, ramka na lustro czy doniczka. Taka ilość niewielkich złotych elementów podkreśli styl łazienki, doda jej nowoczesności i na pewno nie sprawi, że tego złota będzie za dużo.