Łazienka dla seniora

Każda łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna, bez względu na to, kto z niej będzie korzystał. Ale urządzając wnętrze dla seniora pewne kwestie trzeba mieć szczególnie na uwadze. Bo w grę wchodzi nie tylko komfort i wygoda, ale też bezpieczeństwo. Jeżeli planujesz remont łazienki u rodziców albo masz problemy z poruszaniem i chcesz przeprowadzić metamorfozę swojego wnętrza, aby codzienna dbałość o higienę osobistą nie była wyzwaniem, to zapraszamy do lektury. 

Wbrew pozorom w remoncie łazienki nie jest najważniejszy wzór płytek, jaki zostanie położony, ale to, jakie znajdzie się w niej wyposażenie. Wybór w sklepach jest bardzo duży, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostać wszystko, co tylko chcemy. Brodzik 100×80, 70×70, 120×80 i wiele innych wymiarów jest na wyciągnięcie naszej ręki. Podobnie jak przeróżne baterie, umywalki, kabiny prysznicowe, deszczownice itp. Tylko jak wśród tej mnogości towarów znaleźć idealne produkty dla seniora? 

Brodzik 110×90 z niskim brodzikiem 

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest brodzik. Bo to właśnie on powinien stanąć w łazience seniora, a nie wanna. Powodów? Wejście do wanny może być problemem, a poślizgnięcie się i stracenie równowagi może prowadzić do upadku i w konsekwencji do urazu. Dlatego nie warto ryzykować własnym zdrowiem i lepiej postawić na brodzik – koniecznie ten niski. Jeżeli chodzi o wielkość kabiny i brodzika, to im większy tym lepiej, ponieważ senior będzie miał większą swobodę ruchów. A zatem brodzik 110×90 czy brodzik 120×80 będzie doskonałym wyborem. Pod prysznicem warto też rozważyć montaż krzesełka, na którym będzie można usiąść i spokojnie się umyć. Dodatkowo łazienkę osób, które mają problemy z poruszaniem poleca się wyposażyć w poręcz. Ułatwi ona chociażby wstawanie z krzesełka czy toalety… Funkcjonalna łazienka to taka, w której z łatwością będziemy mogli sięgnąć do każdej półki oraz szafki. Zatem zamawiając meble na wymiar pamiętajmy, że po zamontowaniu nie znajdowały się one zbyt wysoko.