Wanna czy prysznic?

Odwieczny dylemat, jaki pojawia się podczas urządzania łazienki dotyczy tego, czy zdecydować się na wannę czy może na prysznic? Idealnie byłoby wtedy, gdyby można było wybrać obydwie opcje. Jednak gabaryty łazienek zazwyczaj na tyle nas ograniczają, że niemożliwym jest zamontowanie w nich zarówno wanny, jak i prysznica. Na taki luksus w większości mogą pozwolić sobie posiadacze domków jednorodzinnych oraz mieszkań o dużym metrażu. Jeśli nie zaliczasz się do tej grupy i rozważasz wszystkie „za” i „przeciw” każdej opcji, to postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Dobrą informacją jest to, że bez względu na co się zdecydujemy, to będziemy mogli cieszyć się piękną, nowoczesną i niezwykle stylową łazienką. Bo zarówno wanny do łazienki, jak i prysznice potrafią być bardzo designerskie i wpisujące się w aktualne trendy. Pamiętajmy jednak, że łazienka oprócz tego, że ma być efektowna, to przede wszystkim korzystanie z niej powinno być komfortowe. A zatem na pierwszym miejscu postawmy funkcjonalność, a dopiero później skupmy się na stronie wizualnej.

Wanny do łazienki i prysznice – zalety 

Podstawowym atutem wanny jest to, że możemy urządzić sobie domowe SPA. Ciepła kąpiel z kilkoma kroplami ulubionego płynu, to raj dla ciała oraz zmysłów. Posiadanie wanny docenimy szczególnie wtedy, gdy wrócimy do domu zmarznięci i będziemy chcieli wziąć gorącą kąpiel, jak również w momencie, gdy zapragniemy odprężyć się w pianie, a może nawet płatkach róż. Obecnie bardzo modne są wanny do łazienki wolnostojące, jednak nie da się ukryć, że zabierają one dość dużo miejsca. Dlatego jeśli mamy mało miejsca, to lepszym wyborem będzie prysznic, który możemy wyposażyć, np. w brodzik 90×90. Brodziki dostępne są w wersji wysokiej oraz niskiej. Popularnym rozwiązaniem są też kabiny bez brodzików – z odpływem liniowym. Z całą pewnością prysznic polecany jest osobom starszym oraz z niepełnosprawnością ruchową, ponieważ korzystanie z wanny może rodzić problemy, a nawet stanowić niebezpieczeństwo. Ale nie da się jednoznacznie odpowiedzieć co lepiej sprawdzi się w łazience, bo jest to kwestia indywidualna i nie brakuje zwolenników zarówno prysznica, jak i wanny.