Czym się różni kolumna prysznicowa od panelu?

Urządzając łazienkę musimy dokonać szeregu różnych wyborów. Jeden z nich dotyczy tego, na jaki rodzaj natrysku się zdecydować. Najtańszą opcją będzie tradycyjny zestaw natryskowy, jednak z całą stanowczością należy podkreślić, że nie jest to popularne rozwiązanie. Powodem jest przede wszystkim to, że taki zestaw nie prezentuje się zbyt efektownie i przez to może niejako oszpecić naszą nową łazienkę. A tego bez wątpienia każdy chciałby uniknąć. Stąd też najczęściej wybierane są panele oraz kolumny prysznicowe – nowoczesne i designerskie. Zastanawiasz się na czym polega różnica między nimi? Zatem spieszymy z wyjaśnieniem!

Sprzedawcy pracujący na dziale z wyposażeniem do łazienek często spotykają się z tym, że poszukiwana jest deszczownica ścienna. A ta znajduje się zarówno przy panelu, jak i przy kolumnie. Decyzja odnośnie wyboru konkretnego rodzaju natrysku głównie podyktowana jest tym, czego oczekujemy od prysznica, jak również wielkością kabiny. 

Deszczownica ścienna, czyli co wybrać – panel czy kolumnę prysznicową? 

Największa różnica jest taka, że panel prysznicowy dodatkowo wyposażony jest w dysze, który umożliwia korzystanie z hydromasaży. Kolumna prysznicowa takiej dyszy nie posiada, przez co jej zakup jest tańszy. Jeżeli chodzi o talerz deszczownicy, to pod tym kątem żadnych różnic nie ma… Panel prysznicowy najlepiej będzie sprawdzał się w kabinach, ponieważ podczas pracy dysz strumień wody chlapie, przez co w przypadku wanny bez parawanu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że woda pojawiłaby się na płytkach. Stąd też do wanny polecane są kolumny, które nie mają funkcji hydromasażu, lecz jedynie deszczownicę oraz standardową słuchawkę… Decydując się na droższy wariant, czyli panel prysznicowy powinniśmy o niego odpowiednio dbać, żeby mógł nam dłużej służyć. W tym celu powinno się regularnie odkamieniać dysze, jak również słuchawkę oraz deszczownicę. Jedno jest pewne, łazienka wyposażona w kolumnę lub panel będzie się prezentowała bardzo nowocześnie i bardzo stylowo.